Jesteś tutaj

P.A. Nova sprzedaje 4 parki handlowe

P.A. Nova zamierza sprzedać 4 parki handlowe spółce Torwell Investment. Zawarto właśnie przedwstępne umowy sprzedaży 100% udziałów w spółkach będących właścicielami obiektów w Myszkowie, Sosnowcu, Kamiennej Górze i Krośnie.

Przyrzeczone umowy sprzedaży mają zostać zawarte do dnia 30.06.2019 r. Niezbędnym do tego warunkiem jest m.in. pozytywne zakończenie procesu due diligence i akceptacja transakcji przez banki kredytujące spółki.

Ostateczna wartość transakcji zostanie ustalona w oparciu o uzgodnioną wartość nieruchomości skorygowaną o saldo pozostałych aktywów i zobowiązań spółek.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Z raportu „Parki handlowe w Polsce” przygotowanego przez CBRE i Trei Real Estate Poland wynika, że na koniec I kw. 2019 r. powierzchnia parków handlowych w Polsce wyniosła około 1,52 mln mkw. Eksperci CBRE szacują, że w tym roku podaż osiągnie 170 tys. mkw., a większość projektów znajduje się w miastach poniżej 100 tys. mieszkańców.

Niewielkie parki handlowe mające od kilku do kilkudziesięciu tys. mkw. przeżywają rozkwit. Inwestorów przekonują wysoka rentowność oraz niższe koszty rozbudowy. Głównymi rynkami dla takich galerii są miasta do 100 tys. mieszkańców.

X