Jesteś tutaj

KOWR prognozuje zbiory zbóż w 2019 r.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa prognozuje, że zbiory zbóż w 2019 r. nie powinny być mniejsze niż w poprzednim roku. Zaznaczono jednocześnie, że duży wpływ na poziom zbiorów będą miały warunki agrometeorologiczne w dalszej części roku.

Marzena Trajer, dyrektor Biura Analiz i Strategii KOWR w rozmowie z ISBnews przyznała, że obecnie nie ma przesłanek wskazujących na zmniejszenie światowych zbiorów. Uprawy ozime – według KOWR – przed wejściem w stan zimowego spoczynku na koniec ubiegłego roku były w lepszej kondycji niż w końcu 2017 r.

Komisja Europejska szacuje, że unijne zbiory zbóż osiągną w 2019 r. poziom 308 mln ton, co będzie wynikiem o 6,1% wyższym niż w 2018 r.

Źródło: money.pl

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Zgodnie z prognozą IGC (International Grains Council) światowa produkcja zbóż w sezonie 2018/2019 zmniejszy się do 2062,7 mln t wobec 2092,1 mln t w sezonie 2017/2018 co oznacza spadek o 1,4%. Jej obniżenie wynikać będzie z mniejszych zbiorów pszenicy (-5,5%) i jęczmienia (-3,8%), podczas gdy przeciwny efekt będą miały wyższe zbiory kukurydzy (+1,9%). Niższa produkcja pszenicy oraz jęczmienia będzie wynikać głównie z ich mniejszych zbiorów w Rosji i w UE ze względu na suszę.

Unilever wraz z Cambridge Institute for Sustainability Leadership (CISL) oraz Międzynarodowym Stowarzyszeniem Innowatorów Społecznych (Ashoka) po raz drugi ogłosił globalny konkurs, w ramach którego wyłonieni zostaną młodzi przedsiębiorcy, pracujący nad projektami realizującymi ideę zrównoważonego rozwoju. Wybrane osoby otrzymają wsparcie merytoryczne oraz finansowe w wysokości ponad 200 000 EUR.

X